תערוכות קבע 

ארכיון יד טבנקין מקיים תצוגות ותערוכות בנושאים הקשורים לסיפורן של התנועות החלוציות בארץ ובחו"ל ותרומתן לביסוסה של ההתיישבות ולהקמתה של מדינת ישראל. מטרת התערוכות היא להפגיש את הציבור הרחב, ואת בני הנוער בפרט, באופן חווייתי וויזואלי עם מורשת החלוציות, התנועות החלוציות, הקיבוץ וההתיישבות.

קיום התערוכות משמש כנדבך נוסף במימוש ייעודו של יד טבנקין כמרכז תיעודי, רעיוני ומחקרי של מורשת התנועות החלוציות, הקיבוץ וההתיישבות.
התערוכות מציגות יצירות ייחודיות של תרבות החג והמועד – אוצרות הרוח והתרבות שיצרה התנועה החלוצית והתנועות ההתיישבותיות מראשית הישוב ועד ימינו. בנוסף מוצגות גם תערוכות נושא ותערוכות יחיד.

שעות פתיחה:

התערוכות פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום
בימים א'-ה' בשעות 10:00- 14:00.
ניתן להזמין הדרכה בתשלום בהודעה מראש.

אוצרת התערוכות: דליה קינן

יצחק טבנקין

מאה שנה עברו מאז עשה יצחק טבנקין את צעדיו הראשונים
על אדמת ארץ ישראל.

אדם צעיר בן עשרים וחמש שהפך לימים למנהיגה של תנועה שלמה, רשם פרקים שלמים בתולדות העם והמדינה, ונגע בלבבם של אלפי צעירים וצעירות.

100 שנות קיבוץ

התערוכה היא מפגש עם תמונות המלוות את מחזורי החיים בקיבוץ המתרחש בהיסטוריה סואנת וקשה, לנוכח שינויים טכנולוגיים מפליגים, והקיבוץ התאים עצמו לשינויים, התאמות שהיו לחלק מחבריו כבגידות קטנות וגדולות. בעין רגישה, אור וצל של צלמים, ניתן ביטוי לאנושיות, לטבע, לחבורה, ליחיד, ורמזים למתח הזה.