תערוכות יחיד 

תערוכות היחיד כוללות יצירות של אמני התנועה הקיבוצית, המשקפים ביצירותיהם את תרבותה הייחודית של הקהילה הקיבוצית על הווית היומיום ועל אופיים הייחודי של החגים והמועדים.
התערוכות מבוססות על יצירות האמנות השמורות בארכיון ויצירות נוספות של אמנים מרחבי התנועה הקיבוצית.
מקומה של האמנות והתרבות היוו נדבך מרכזי של חיי הקהילה הקיבוצית מאז היווסדה. מקומו של האמן כיוצר פעיל בסביבתו ובקהילתו הם ציר מרכזי בתולדות האמנות הקיבוצית. ביטוי לכך, ניתן בתערוכות היחיד שמקיים הארכיון.

שעות פתיחה:

תערוכות הארכיון פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום

בימים א'-ה' בשעות 10:00- 14:00.
ניתן להזמין הדרכה בתשלום בהודעה מראש.

אוצרת התערוכות: דליה קינן

אראלה הורביץ

אראלה הורביץ, ילידת הארץ, בת דור הפלמ"ח, ממייסדות קיבוץ נתיב הל"ה שילבה בחייה את "שליחותה" כטבחית במטבח הקיבוצי ואת אמנותה. מעורבותה הרבה בחיי קיבוצה, ובעיקר בעיצוב חיי התרבות. איורים ומגזרות אלו הפכו לימים מקור בלתי נדלה לאיוריה לספרי הילדים והנוער.

דליה קינן

קינן דליה-ילידת שנת 1956 אמנית חברת קיבוץ רמת-רחל.
דליה החלה את דרכה האומנותית כמורה לאמנות. עסקה בתחומים מגוונים של אמנות , ייסדה מרכז אמנות בקיבוץ, בשיתוף אוכלוסיות מירושלים.
ב-2010 יזמה והקימה דליה יחד עם יונה פריטל את מוזיאון החלוציות, ושימשה
כאוצרת במוזיאון.

יובל דניאלי

יובל דניאלי יליד שנת 1943 בן וחבר קיבוץ המעפיל, אמן, אספן, אוצר וארכיונאי.
יובל הוא אמן רב – תחומי, איש של דימויים ומילים. יצירתו לוותה כל השנים בכתיבת רשימות, לאמנים ולאוצרים, כתיבה ופרסום בעיתונות

דן רפופורט

דני רפפורט נולד וגדל בקיבוץ רמת יוחנן, את ילדותו עבר בין רגבי האדמה בחצר המשק ובין בריכות הדגים בעמק זבולון. געגועיו אל משחקי הילדות, צצים מדי פעם והופכים לנושאים בעבודותיו, דני הוא הטיפוס הנאיבי המתפעם ממראה של מכונה, מצמיג של טרקטור וכל חפץ שיצא מכלל שימוש

רון גנג

התערוכה "מראה מקום" היא מסע אישי בתוך נוף מדברי של רון גנג, היא מנציחה את מאבקו בתבניות נוף שהולכות ונמוגות תוך התבוננות חוקרת מצד אחד ונוסטלגית של הבית והקיבוץ מן הצד האחר.

קיט סאקס

סדק צר מאוד
תערוכה זו היא מסעו של אמן נגד השכחה והאובדן, החורט את פני יקיריו ואת סיפור חייו במכחול וצבע לפני שהמסך יורד על מאור עיניו.